Oznamy združenia

Facebook
  
DFS Šarišanček
Mgr.art. Alena Paulusová
KS Družba
Nám.Kráľovnej pokoja 2
080 01 Prešov
tel.: +421 51 7718 601
mail: sarisancek@gmail.com
Z púčika kytica

Slávnostný program k 30. výročiu vzniku súboru Šarišanček

11. november 2016 o 18.00h v Kine Scala

 

Vstupenky si môžete zakúpiť v Kultúrnom stredisku Družba na Námestí pokoja na Sídlisku 3 v Prešove.

 

Poskytnutie finančnej podpory z Fondu na podporu umenia

Milí rodičia a priatelia Detského folklórneho súboru Šarišanček!

S radosťou vám oznamujeme, že občianske združenie PRIATELIA DFS ŠARIŠANČEK sa stalo úspešným žiadateľom o finančnú podporu z Fondu na podporu umenia na realizáciu projektu Slávnostná premiéra pri príležitosti 30. výročia vzniku súboru Šarišanček, a to vo výške 4500 EUR. Uvedené prostriedky budú použité predovšetkým na nové kroje. Už teraz sa všetci veľmi tešíme na ten veľký deň "D" 11.november 2016.

Poskytnutie dotácie na základe uznesenia MsZ mesta Prešov

 Vážení priatelia,

    S radosťou vám oznamujeme, že na základe uznesenia MsZ mesta Prešov  č. 389/2016 zo dňa 24.05.2016 nám bola schválená dotácia vo výške 402 eur za účelom zorganizovania a realizácie druhého ročníka futbalového turnaja detských folklórnych súborov ŠARIŠANČEK KALAP CUP 2016. Ďakujeme.

ŠARIŠANČEK KALAP CUP 2016 - VÝSLEDKY

Druhý ročník športovo-folklórneho podujatia ŠARIŠANČEK KALAP CUP je úspešne za nami!

V jednu peknú sobotu, 30.apríla 2016, sa na pôde ZŠ na Mukačevskej ulici v Prešove uskutočnil futbalový turnaj detských folklórnych súborov. Organizátormi boli členovia nášho občianskeho združenia  PRIATELIA DFS ŠARIŠANČEK, a samozrejme početný tím detí z DFS ŠARIŠANČEK. Pomáhali aj členovia FS Šarišan.

Od ranných hodín medzi sebou súťažilo deväť detských folklórnych súborov: DFS DÚBRAVIENKA, DFS HERMANČEK, DFS MAKOVIČKA, DFS ČARNIČKA, DFS JADLOVČEK, DFS SEDLIČAN, DFS KLÁSOK, DFS KEČERA a s dvomi družstvami ("parobci" a "mladňaci") DFS ŠARIŠANČEK.

 viac

ŠARIŠANČEK KALAP CUP 2016

 

Pozvánka na Výročnú členskú schôdzu oz 2015

 Vážení rodičia a priatelia DFS Šarišanček!

Pozývame Vás na Výročnú členskú schôdzu občianskeho združenia PRIATELIA DFS ŠARIŠANČEK, ktorá sa uskutoční 07.10.2015 o 17:00 hod. v tanečnej sále DFS Šarišanček v Kultúrnom stredisku Družba pri PKO Prešov. 

Pozvánka na Guľášovú veselicu 13. jún 2015

Dovoľujeme si pozvať Vás na

Guľášovú veselicu

spojenú s opekačkou 

Naše stretnutie sa uskutoční dňa 13.6.2015 od 09,30 h v areáli Strednej odbornej lesníckej školy v Prešove pri Kolmanovej záhrade.

 výbor OZ PRIATELIA DFS ŠARIŠANČEK

viac info

ŠARIŠANČEK KALAP CUP 2015

Detskí folkloristi a futbal - kombinácia, ktorú sme tu ešte nemali! Po 25. apríli 2015 môžeme s radosťou oznámiť všetkým: Futbalový turnaj detských folklórnych súborov ŠARIŠANČEK KALAP CUP 2015 má za sebou svoj prvý ročník.

 

Predstavenie"Lučka, lučka žeľenučka..." s podtitulom "Folklór na Šariši spája generácie"

Pozývame vás na predstavenie "Lučka,lučka žeľenučka..."  27. októbra 2014 o 19,00 hod v kinosále Scala v Prešove, ktoré organizuje spoločne s PKO Prešov naše občianske združenie. Predstavenie sa uskutoční v rámci projektu "Folklór na Šariši spája generácie", ktorý finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Folklór na Šariši spája generácie - schválený grant

S potešním Vám oznamujeme, že nášmu projektu "Folklór na Šariši spája generácie" bol Ministerstvom kultúry SR pridelený grant.

Vážení rodičia a priatelia DFS Šarišanček!

Dňa 29.10.2014 sa uskutočnilo v tanečnej sále folklórneho súboru Šarišanček v Kultúrnom stredisku Družba pri PKO Prešov stretnutie rodičov a priateľov Detského folklórneho súboru Šarišanček. Súčasne občianske združenie PRIATELIA DFS ŠARIŠANČEK realizovalo výročnú členskú schôdzu....

Untitled Document
© 2013 OZ DFS Šarišanček | All rights reserved.
Design © 2013 by w-ign